Romelko

Revolúcia v kŕmení prasiatok

Viac o dôležitosti ranného príjmu krmiva

Vašich prasiatok

Získajte viac informácií

Stiahnite si náš dokument

Stiahnite si dokument Romelko®

Ako dosiahnuť zdravých, dobre rastúcich prasiatok

Ako chovateľ chcete chovať zdravé prasiatka, ktoré dobre rastú. Snažíte sa tiež o najvyššiu možnú návratnosť investícii. K dosiahnutiu  tohto cieľa hrajú hlavnú úlohu dva faktory: krmivo prvotriednej kvality v kombinácii s optimálnym manažmentom v prvých týždňoch života. Potom  môžu silné prasiatka prejsť na konvenčnú kŕmnu zmes.

Kontaktujte našich špecialistov

Aké sú benefity pri používaní prípravku Romelko®

Vysoko kvalitné prémiové krmivo zaisťuje zdravý rast Vašich ošípaných. Opatrný prechod na konvenčné, lacnejšie kompletné krmivo, zvyšuje Vašu návratnosť investícii. To je dôvod, prečo odporúčame prémiové zmesi, kde je to nutné, a kompletné, kde je to možné!

Väčšia miera prežitia

Znížte mortalitu ošípaných kŕmením mliečnymi náhradami

Príprava k odstavu

Používanie prípravku Romelko® pomáha pripraviť prasiatka na odstav

Zdravo rastúce ošípané

Pomáha Vašim ošípaným dosiahnuť plného potenciálu

Zistite viacej o tom, ako dosiahnuť zdravý a rýchly rast Vašich ošípaných

Zostaňte v obraze s naším newsletterem Romelko® a dozviete sa viacej o tom, ako zvýšiť mieru prežitia Vašich prasiatok. Získajte skúsenosti od iných chovateľov prasiat!

Zaregistrujte sa k odberu newsletteru Romelko®

Dôležitosť včasného príjmu krmiva

Každé ošípané prechádza rovnakým procesom rastu, ale robí to svojim vlastným tempom a svojim vlastným spôsobom. To závisí na faktoroch, ako je genetika, životné prostredie, manažment atď.. V prvých týždňoch života je zdravie prasiatok krehké, ich zažívací systém je nezrelý a vyžaduje postupné vystavovanie rôznym surovinám. Táto postupná expozícia uľahčí prechod na inú stravu a problémy spojené z odstavením. Preto je nutné zaistiť popri kŕmnom mlieku aj doplnkové krmiva. Existuje päť dôvodov, prečo to spraviť:

  • naučia sa piť
  • naučia sa jesť
  • naučia sa tráviť
  • stimuluje sa ich rýchly rast
  • získate vysoký počet preživších prasiatokŠpecializovaná továreň na kŕmenie prasiatok

Prémiové krmivo pre prasiatka Romelko® sa vyrába v našej špecializovanej továrni v Holandsku. Vďaka tomu môžeme v De Heus vyrábať krmiva pre prasiatka v rovnakej kvalite, to znamená, že Vaše výsledky odchovu prasiatok sú konzistentné a predvídateľné.

Pravidelné kŕmenie, keď je to možné

Pokiaľ Vaše prasiatka prejdú odstavením ľahko a v zdraví, môžu skorej prejsť na konvenčné kŕmenie. Tým sa zvyšuje Vaše návratnosť investícii. De Heus ponúka plán kŕmenia na mieru pre plynulý prechod. Prémiové krmivo pre prasiatka Romelko® a naše konvenčné krmiva boli vyvinuté na základe rovnakej nutričnej vízie a základných hodnôt. Naše konvenčné krmivo dokonale zodpovedá nášmu prvotriednemu kŕmeniu prasiatok. Nepomáhame tak len Vašim prasiatkam vo fáze odstavu k čo najzdravšiemu a najrýchlejšiemu prechodu, ale takisto zaisťujeme plynulý a postupný prechod z prémiového krmiva na konvenčné krmivo, čo pre Vás znamená vyššiu účinnosť.

Dôležitosť skorého príjmu krmiva

Odstavenie je dôležitou udalosťou v živote prasiatok. Ciciaci sa učia prechádzať z tekutého krmiva na pevné. Kontaktujte nás a my Vám pomôžeme.