De Heus zrýchľuje rast v Severnom Španielsku vďaka akvizícii Piensos Muga

22 júna 2020
-
2 minút

Spoločnosť De Heus Animal Nutrition podpísala dohodu o akvizícii Piensos Muga v Španielsku s účinnosťou od 29. júna. Akvizícia Piensos Muga je pre De Heus dôležitým krokom na posilnenie vedúcej pozície ako dodávateľa výrobkov na výživu zvierat v Severnom Španielsku, ktoré je kľúčovým regiónom španielskeho sektora chovu hospodárskych zvierat.  

Spoločnosť Piensos Muga založená v roku 1992 má ročnú kapacitu 80 000 ton a špecializuje sa na rozvoj a produkciu celého spektra vysoko kvalitných krmív pre dojný dobytok, hovädzí dobytok a ďalšie prežúvavce. Keďže spoločnosť De Heus už pôsobí v tejto časti Španielska, očakáva sa, že synergické účinky týchto dvoch spoločností zvýšia efektivitu a služby zákazníkom.

Piensos Muga a De Heus sa k sebe dokonale hodia. Obidve spoločnosti poskytujú svojim zákazníkom vysokokvalitné krmivové výrobky, ako aj služby a hĺbkové znalosti o výžive zvierat a hospodárení so zvieratami, a týmto spôsobom im poskytuje účinnosť a technologický pokrok. Piensos Muga navyše získa prístup k medzinárodným znalostiam, skúsenostiam a výskumnej sieti De Heus, čo im umožní rýchlejšie zlepšovať svoje výrobky a služby.

Jean-François Honoré, generálny riaditeľ De Heus Iberia o akvizícii: „Po predchádzajúcich úspešných akvizíciách Acorex v Extremadure, Evialis v Galícii a Unzue v Navarre táto akvizícia potvrdzuje konsolidačnú stratégiu na neintegrovanom španielskom trhu s krmivom. Vďaka tejto stratégii môžeme regionálnym chovateľom hospodárskych zvierat poskytovať ešte lepšie služby s pomocou miestnych tímov vysoko kvalifikovaných profesionálov, ktorí budú odteraz poskytovať pridanú hodnotu technológie a medzinárodných skúseností De Heus. Španielske regióny Navarra, La Rioja, Baskicko a Aragónsko sú veľmi významnými oblasťami v rámci sektora chovu hospodárskych zvierat a De Heus chce prispieť k posilneniu, integrácii inovácií a zabezpečeniu dobrých životných podmienok zvierat.

„Vďaka akvizícii Piensos Muga bude spoločnosť De Heus Iberia schopná poskytovať najlepšie služby zákazníkom, čo je koniec koncov cieľ, na ktorom každý deň pracujeme.“ Zároveň sa medzi novým závodom a ďalšími dvoma závodmi, ktoré sa už v regióne Severného Španielska nachádzajú, vytvorili veľmi pozitívne synergie. Naším cieľom je pokračovať v raste ruka v ruke s našimi klientmi v Severnom Španielsku,“ zdôrazňuje Honoré.