De Heus Animal Nutrition

Viac ako 100 rokov histórie

Zoznámte sa s našimi CEO

De Heus Animal Nutrition je vedená štvrtou generáciou rodiny de Heus. Koen & Co de Heus obaja majú úlohu CEO a vedú spoločnosť spoločne.

"Každý deň pracujeme na vytvorení lepšieho prístupu k bezpečnému a zdravému jedlu pre rastúcu svetovú populáciu. Robíme to tak, že poskytujeme našim zákazníkom produkty a služby, ktoré potrebujú k starostlivosti o ich zvieratá a ponúkame riadenie udržateľného rozvoja ich podnikania."

Ako to všetko začalo

Históriu mlynárskej rodiny De Heus možno vysledovať 300 rokov na veternom mlyne v slávnom obraze Jacoba van Ruisdaela „The mill at Wijk bij Duurstede“.

Viac o našej histórii

"Každý deň pracujeme na vytvorení lepšieho prístupu k bezpečnému a zdravému jedlu pre rastúcu svetovú populáciu." Robíme to tak, že poskytujeme našim zákazníkom produkty a služby, ktoré potrebujú k starostlivosti o ich zvieratá a riadenia udržateľného rozvoja ich podnikania. "

Prečítajte si náš príbeh

Co a Koen de Heus

CEO


Založenie De Heus v roku 1911

Dňa 28. apríla 1911 založil Hendrik Anthonie de Heus spoločnosť "Graan- en Meelhandel H.A. de Heus '[H.A. de Heus obchodník s obilím a múkou] v meste Barneveld. Spoločnosť rástla a v priebehu rokov predstavila mnoho vylepšení. V roku 1914 bol inštalovaný motor na plyn, po ktorom nasledovala v roku 1926 výstavba nového mlyna.

V roku 1951 spoločnosť získala majetok za mlynom a vybudovala veľký sklad pre skladovanie surovín a chemických hnojív. V roku 1956 bolo na rovnakom mieste postavené prvé moderné silo. 21 metrov vysoká a skladovacia kapacita 1 000 ton bola použitá na čistenie zrna a na lúpanie ovsa používaného ako krmivo pre zvieratá.

Prechod z Barneveld do Ede-Wageningen

V roku 1960 bola stará továreň príliš malá. Nová továreň mala na prízemí sklad a na prvom poschodí lis na pelety, lis na brikety a miešačky. V roku 1963 bolo pridané prvé silo na hromadnú prepravu. S novou továrňou sa De Heus stala jednou z najmodernejších krmivárskych spoločností v Holandsku.

V roku 1973 bolo postavené nové silo, ktoré továrni pridalo ďalšiu kapacitu. Vzhľadom k tomu, že spoločnosť pokračovala v raste, bolo tiež potrebné viac kancelárskych priestorov. V roku 1979 bola vedľa továrne otvorená nová kancelárska budova. V roku 1983 bol na rieke v susednom meste Wageningen postavený prekládkový komplex, ktorý umožňoval prepravu surovín z rotterdamského prístavu bližšie k továrni v Barneveld.

Z miestneho hráča do sveta

Príchod novej generácie rodiny De Heus priniesol akvizíciu Brokking (1997) a Koudijs-woud (1998). De Heus sa stal druhým najväčším súkromným hráčom v oblasti krmív pre zvieratá v Holandsku a získal exportné oddelenie - dodnes fungujúci ako značka Koudijs - ktoré pôsobilo hlavne na Strednom východe a vo východnej Európe a továreň v Poľsku. Po týchto akvizíciách spoločnosť presunula svojich zamestnancov do existujúceho ústredia v Ede.

V roku 2002 spoločnosť dokončila niekoľko úspešných akvizícií v Poľsku, čo znamenalo začiatok jej medzinárodného rastu. V nasledujúcich rokoch boli dokončené ďalšie akvizície a spoločné podniky v Egypte, Českej republike, Južnej Afrike, Vietname, Etiópii a Rusku.

V roku 2011 spoločnosť oslávila sté výročie. Počas svojej 100 ročnej existencie sa spoločnosť rozrástla z malej spoločnosti v holandskom meste Barneveld a stala sa jednou z najväčších rodinných spoločností v Holandsku. Dňa 17. júna 2011 získala spoločnosť označenie "Royal", čo spoločnosti De Heus umožnilo používať Royal De Heus a začleniť kráľovskú korunu do svojho loga.

V rokoch 2012 až 2020 spoločnosť začala prevádzku tiež v Brazílii, Srbsku, Španielsku, Portugalsku, Mjanmarsku, Indonézii, na Ukrajine a v Ghane.


Nahliadnite do sveta De Heus


Koudijs, naše exportné aktivity

Pod značkou Koudijs vyváža De Heus kompletné a doplnkové krmivá, koncentráty a premixy do celého sveta. S našimi riešeniami podporujeme poľnohospodárov vo väčšine krajín v Afrike, východnej Európe, na Strednom východe, v Ázii a v mnohých krajinách západnej a južnej Európy a v Južnej Amerike. Celkovo spoločnosť Koudijs exportuje do viac ako 75 krajín po celom svete.