Kačky a husi

Celosvetová produkcia kačíc a husí sa rýchlo rozvíja. Kačice a husi sa v súčasnej dobe chovajú v intenzívnych produkčných systémoch. Šľachtenie a selekcia viedli k zlepšeniu plemien kačíc a husí, výsledkom je rýchlejší rast, nižšie FCR, lepšia kvalita mäsa alebo produkcia vajec. S našimi riešeniami na mieru a nástrojmi pre správu pomáhame chovateľom husí a kačíc po celom svete dosiahnuť ich individuálne ciele produkcie.

Najlepšie riešenie kŕmenie v kombinácii s optimálnou podporou

Ing. Jan Strašifták
Manažér sektoru hydiny
Ing. Jan Strašifták
Manažér sektoru hydiny

Vaše benefity z nášho prístupu k chovu kačíc a husí

Či sa už zameriavate na optimalizáciu výkonu alebo znižovanie výrobných nákladov, chápeme, že ako chovateľ kačíc alebo husí môžete dosiahnuť svoje výrobné ciele len pomocou výživových produktov, ktoré dokonale vyhovujú potrebám vašich kačíc a husí. S našimi produktami v kombinácii s našou podporou manažmentu môžete dosiahnuť vynikajúci pomer konverzie krmiva, nízkej úmrtnosti a výsledkov, ktoré spĺňajú alebo dokonca prekračujú technické ciele chovateľských spoločností. Okrem prispôsobených výživových produktov pre komerčné kačice dodávame tiež špeciálne riešenia kŕmenia rodičovských zvierat pre produkciu vysoko kvalitných jednodenných kačíc a husí.

Krmivá a služby

Krmivá a služby pre kačice a husi

Ako chovateľ kačíc alebo husí usilujete sa o najlepšie technické a ekonomické výsledky. K tomuto výsledku prispieva krmivo, systém ustajnenia a dobré životné podmienky Vašich zvierat. Preto potrebujete partnera, ktorý Vás bude podporovať vo všetkých týchto oblastiach. De Heus a.s. má svoje korene v chove hydiny, takže si môžete byť istí najlepšími výsledkami.

Další produkty a služby

Pre lepšiu výživu a poradenstvo

Spolupracujeme s chovateľmi hospodárskych zvierat a medzinárodnými partnermi, ako je University of Toronto a Wageningen University v Holandsku. Cieľ je vždy rovnaký: začleniť tieto znalosti do našich nutričných produktov a služieb za účelom zlepšenia výsledkov pre našich farmrov.

Více o aplikovaném výzkumu

Často kladené otázky

Poznáme odpovede na vaše otázky

Kačice a husi sa chovajú hlavne na mäso. Spoločnosť De Heus vám môže poskytnúť konkrétne výživové odporúčania podľa cieľa produkcie, ako aj plemena, ktoré chováte. Vlastný výskum s rôznymi plemenami kačíc a husí nám umožnil vytvoriť odporúčania pre konkrétne plemená, ktoré povedú k najoptimálnejšiemu výkonu. To je nutné, pretože napríklad kačice a husi majú oveľa vyššie percento telesného tuku v porovnaní s brojlerovými kurčatami a morkami.

Najdôležitejšie faktory, ktoré určujú produkčný potenciál kŕdľa, sú krmivo, voda, svetlo a klíma. Zároveň je to kombinácia všetkých uvedených faktorov, ktorá vytvára najlepšie podmienky pre optimálne zdravie a výkon. Našťastie máme v spoločnosti De Heus špecialistov na výživu aj na manažment, ktorí vám pomôžu. Z hľadiska výživy ide o správne živiny poskytované v správnom množstve a v správnom čase. Na základe vlastných výsledkov výskumu a v spolupráci s ostatnými neustále zdokonaľujeme naše odporúčania týkajúce sa kŕmenia, aby sme zaručili, že s našou pomocou dosiahnete optimálne výsledky. Pretože pri optimalizácii výkonu vašich kačíc/husí je zahrnutých toľko faktorov, obráťte sa prosím na odborníka, ktorý s vami prediskutuje vaše možnosti a poradí vám podľa konkrétnej situácie.

V spoločnosti De Heus neustále hľadáme spôsoby, ako ešte viac zoptimalizovať náklady na krmivo. Na jednej strane sa spoliehame na inteligentné obstarávanie prísad a optimalizáciu výrobných procesov. Na druhej strane neustále zlepšujeme a optimalizujeme zloženie krmiva a dôsledkom tohto postupu je lepšie využitie živín a lepšia produktívnosť kačíc/husí. Optimalizáciu je možné dosiahnuť napríklad dôkladnejším porozumením nutričným požiadavkám brojlerov v rôznom veku (presné kŕmenie), ako aj štúdiom jednotlivých (nových) zložiek z hľadiska ich stráviteľnosti a dostupnosti živín pre vtákov. Pri zlepšovaní kvality krmiva a dostupnosti živín môžu napokon pomôcť aj najnovšie technológie výroby krmív.

Účinnosť krmiva je dôležitou premennou výroby pre mnohých poľnohospodárov po celom svete. Keď účinnosť krmiva klesá alebo nie je optimálna, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zanalyzovať farmu s poradcom pre kŕmenie alebo veterinárom. Môžeme vás však tiež podporiť, ak chcete ďalej zlepšiť efektivitu kŕmenia kŕdľa, ktoré už funguje dobre. Naše rozsiahle znalosti v oblasti riadenia a kŕmenia vám pomôžu dokončiť fázy kŕmenia vo vzťahu k cieľu výroby, ktorý máte na mysli. V súvislosti s tým je dôležité mať na pamäti genetický potenciál vtákov. Spolu so zdravotným stavom kačíc určí potenciál kŕdľa z hľadiska účinnosti kŕmenia.