Preukázateľne zvyšuje logistickú účinnosť

15 októbra 2020
-
6 minút

Vo všetkom, na čo myslíme a robíme, preukazujeme svoje vedomie nutnosti efektívnejšie nakladať s energiou. Stálymi investíciami do nových nápadov a systémov sa nám darí štrukturálne znižovať naše energetické potreby. Tým sa ešte viac znižuje naše ekologická stopa. Robíme to mnohými spôsobmi, vrátane nasledujúcich (na základe príkladov v Holandsku).

Preprava surovín po vode šetrí energiu

Väčšina našich surovín sa dováža cez námorné prístavy Rotterdam a Amsterdam. Asi 80% z nich je potom prevezený našej vlastnej flotilou člnov do rôznych holandských výrobných závodov - každý z nich je umiestnený na vodnej ceste. Týmto spôsobom v porovnaní s cestnou dopravou šetríme veľa paliva. Okrem toho významne znižujeme emisie CO2.

Šikovný systém riadenia dopravy

Vďaka nášmu novému systému riadenia dopravy dokážeme ešte lepšie zladiť naše výrobné a logistické kapacity s požiadavkami našich zákazníkov. Informácie v reálnom čase a vynikajúce komunikačné schopnosti zaisťujú krátke dodacie lehoty a minimálne čakacie doby. Zároveň sa znižuje počet prepravných pohybov a následne aj počet najazdených kilometrov. Týmto spôsobom sa zlepšujú naše služby, zatiaľ čo sa znižuje naša spotreba paliva a emisie CO2.

Výcvikový kurz pre ešte väčšie povedomie počas konania

Pomocou interne vyvinutého tréningového systému predstavujeme našim vodičom najnovšie poznatky a technológie. Tento výcvikový kurz bol certifikovaný holandskou agentúrou pre vydávanie licencií vodičom a vozidlám CBR a pravidelne sa opakuje. Učebné materiály a cvičenia sa zameriavajú na zvýšenie povedomia o riadení. To je tiež dôvod, prečo sme naše vozidlá vybavili palubným počítačom. Poskytujú vodičom podrobnosti o ich spotrebe paliva, brzdnom správanie, priemernej rýchlosti atď. Výsledkom týchto opatrení je štýl jazdy, ktorý zníži spotrebu paliva aj emisie CO2.

Nové, energeticky účinné nákladné vozne

Naša politika je zameraná na postupnú výmenu našich dvojnápravových návesov za tri nápravy. To automaticky znamená, že nosnosť za jazdu sa zvýši z 24 na 32 ton. Toto opatrenie zníži počet prepravných pohybov a podstatne zníži spotrebu paliva. Okrem toho investujeme do nových ťahačov, ktoré spĺňajú najvyššie ekologickú normu, tj. "Euro 6".