Špecialista pre hovädzí dobytok

Ing. Tomáš Gašper

Špecialista pre hovädzí dobytok

30 januára 2023
-
2 minúty

Volám sa Tomáš Gašper a v De Heus pôsobím ako špecialista pre hovädzí dobytok.

Pochádzam z obce Pucov, ktorá sa nachádza na severe Slovenska v blízkosti okresného mesta Dolný Kubín. Moji rodičia ako aj starí rodičia pochádzali z gazdovských rodín, ktorých súčasťou bol vždy chov hospodárskych zvierat. Vďaka týmto okolnostiam som mal k zvieratám vždy veľmi blízko a aj to ovplyvnilo moje smerovanie a výber štúdia.

Po ukončení vysokoškolského štúdia na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, som moje teoretické vedomosti využil v praxi ako zootechnik na farme, ktorá sa zaoberala chovom dojníc Slovenského strakatého dobytka.

V následnosti na to, som dostal príležitosť pracovať pre jednu pôvodom Rakúsku výživársku firmu, kde som moje teoretické a praktické vedomosti zo štúdia a výroby posunul na vyššiu úroveň. Dostal som sa do kontaktu s chovateľmi na Slovensku, ale aj v zahraničí a otvorili sa mi dvere k novým informáciám z oblasti chovu, výživy, resp. všeobecne z poľnohospodárstva.

Ako som uviedol na začiatku, v spoločnosti De Heus pracujem na pozícii špecialista pre hovädzí dobytok. Zaoberám sa výživou dojníc a do budúcna je mojim cieľom venovať sa aj výžive dojníc na robotických farmách. Spoločnosť De Heus má vo svete významné postavenie z pohľadu výroby krmív a v roku 2020 sme otvorili novú výrobňu krmív aj na východe Slovenska, čím sme sa priblížili ďalším chovateľom. Som presvedčený o tom, že naša spoločnosť má čo chovateľom a podnikom ponúknuť, nakoľko kvalita, odbornosť a korektný prístup sú u nás na prvom mieste.

Napriek neľahkej situácii a okolnostiam, ktorým v súčasnosti čelíme naprieč všetkými odvetviami, nestrácam optimizmus a verím, že tak ako po každej búrke výjde slnko, tak aj v našom odvetví raz prídu lepšie časy, veď len zo vzduchu sa žiť nedá ...

S priateľským pozdravom

Ing. Tomáš Gašper

Váš špecialista pre hovädzí dobytok

 

 

 

About the author

Ing. Tomáš Gašper

Špecialista pre hovädzí dobytok