Naše zariadenie pre výskum a vývoj v oblasti akvakultúry vo Vietname v obrazoch

10 júna 2015
-
7 minut

Naše centrum pre výskum a vývoj v oblasti akvakultúry sa nachádza v tropickom Vietname vedľa rieky Mekong. To je ideálne miesto, pretože môžeme vykonávať výskumné skúšky v podmienkach blízkych trhu. Napríklad používame vodu s podobnými kvalitatívnymi parametrami, ktoré sa podobajú trhom, na ktorých sme prítomní, vo Vietname, juhovýchodnej Ázii a ďalších krajinách produkujúcich teplú vodu v akvakultúre. Voda sa čerpá do sedimentačných rybníkov, aby sa zbavila nerozpustených látok, kým sa prečerpá do nádrže. Od tejto chvíle sa gravitácia postará o dodávku vody do zvyšku zariadenia, ktoré sa skladá z vnútornej časti a vonkajšej časti.

Vnútorné zariadenia

Vnútorné zariadenia slúžia na výskum sladkovodných rýb, kreviet a morských rýb. Vnútorná časť má tri súpravy nádrží rôznych veľkostí, 36 nádrží 150 litrov, 48 nádrží 500 litrov a 27 nádrží 2000 litrov na vykonanie skúšok stráviteľnosti a skúšok výkonnosti. Rôzne cisternové jednotky fungujú na mnohých vysoko účinných a nákladovo efektívnych recirkulačných akvakultúrnych systémoch (RAS), systémoch filtrácie vody a maximalizujú tak kontrolu nad podmienkami chovu. Každá jednotka RAS sa môže použiť samostatne, ale môže sa tiež spojiť, aby mala rovnaké podmienky vo väčšej skupine nádrží. To poskytuje neuveriteľnú flexibilitu v type pokusov, ktoré je možné nastaviť.

Vonkajšie zariadenia

Vonkajšie zariadenia sa používajú iba pre sladkovodné ryby a skladajú sa z rôznych skupín skúšobných rybníkov, kde sa voda nepretržite nahradzuje čerstvou vodou z centrálnej nádrže. K dispozícii je 13 menších rybníkov s plochou 100 metrov štvorcových, dva väčšie rybníky s plochou 800 metrov štvorcových so 72 hapmi (sieťovými klietkami), deväť rybníkov s plochou 500 metrov štvorcových a jeden veľký demonštračný rybník s plochou 2 000 metrov štvorcových. To nám umožňuje testovať v takmer komerčných podmienkach, ktorým čelia tiež naši zákazníci, testovať nové technológie a nové koncepty, ktoré sa preverovali vo vnútorných zariadeniach. Nakoniec sa voda pred zhromaždením a návratom do rieky vyčistí vo veľkom sedimentačnom jazierku.

Výskumné zariadenia

Naši vedci a technický personál vo výskumnom a vývojovom zariadení venujú väčšinu svojho času výskumu rôznych bežne vyrábaných druhov teplovodných akvakultúr, ako sú tilapie, pangasius, sumčie krevety.

Naši zákazníci sa spoliehajú na to, že vyrábame krmivá, po ktorom budú dobre rásť ich ryby, aby sa mohli sústrediť na rozširovanie svojej akvakultúry. Vďaka nášmu špecializovanému zariadeniu na výskum a vývoj v oblasti akvakultúry to umožňujeme.

Prispievame k pokroku

v oblasti akvakultúry každý deň