Dojnice

Chcete zdravšie kravy? Zdravšie kravy sú produktívnejšie a majú vyššiu celoživotnú produkciu mlieka. Z hľadiska udržateľnosti a ekonomiky je tiež dôležité produktívne a zdravé stádo. De Heus ponúka výživové a riadiace programy pre všetky aspekty týkajúce sa dojníc a krmív na Vašej farme.

Prispievanie k výnosnej, zdravej a udržateľnej mliečnej farme

Ing. Rudolf Kundrát
Manažér pre dobytok
Ing. Rudolf Kundrát
Manažér pre dobytok

Pomáhame dosiahnuť Vaše farmárske ciele

Každý deň prináša mnoho výziev súvisiacich s udržiavaním zdravia zvierat v jednotlivých životných fázach, ako je reprodukcia, chov, rast a výkrm alebo výber a ponuka najlepšej kŕmnej dávky, krmiva a pod.. Sme tu, aby sme podporili konkrétne potreby Vašej farmy! Po analýze a diskusii o Vašich cieľoch Vám náš špecialista poskytne praktické riešenia na mieru Vašej farme, ktoré zaistia zlepšenie výkonnosti Vašej farmy.

  • dobre vyvinuté jalovice
  • zdravý začiatok laktácie
  • vylepšená účinnosť objemového krmiva a jadrových krmív

Produkty a služby pre dojnice

Spoločne s našimi špecialistami

Naši špecialisti na hovädzí dobytok sú aktívny, majú podnikateľského ducha a vždy hľadajú zlepšenie a vhodné riešenia pre Vaše vyššie výnosy. Ich skúsenosti a náš prístup sú integrované do nášho poradenstva. De Heus produkty pre hovädzí dobytok, kŕmne rady a naša dlhoročná prax Vám zaručí, že Vám správne poradíme k dosiahnutiu čo najlepších výsledkov a najvyššej rovnováhe vo Vašom podnikaní.

Ďalšie produkty a služby

Prelacto

Prevzatie kontroly nad kritickým prechodným obdobím

Zistite viacej

Koncept CoolCare®

Tepelný stres je bežný jav v mnohých krajinách po celom svete. Tepelný stres vytvára u Vašich zvierat fyziologickú disbalanciu. Táto disbalancia negatívne ovplyvňuje zdravotný stav, welfare a produkciu. To vedie k znižovaniu ekonomického profitu fariem. Nie je toto dobrý dôvod na prevenciu a na eliminaciu tepelnéh

Viac o koncepte CoolCare® pre hovädzí dobytok

Chované teľatá sa stávajú jalovicami vďaka Kaliber plánu

Ako chovateľ dojníc nepretržite pracujete na tom, aby Vaše dojnice boli zdravé a optimálne produkovali. O to ide u zvierat s vysokou celoživotnou úžitkovosťou. Zvieratá s dobrým vývojom skeletu bez tuku majú vyššiu celoživotnú produkciu. Hovoríme im jalovice, jalovice s Kalibrom!

Viacej o Kaliber pláne

Často kladené otázky

Poznáme odpovede na Vaše otázky

U dojníc hrajú týždne pred a po otelení zásadnú úlohu v dlhovekosti, zdravia a výkonnosti vašich kráv. Suché obdobie umožňuje vašim dojniciam odpočívať a pripraviť sa na otelenie a začatie ďalšej laktácie. Po otelení by mali byť kravy kŕmené vyváženou dávkou, aby sa dosiahla vysoká produkcia mlieka.

Ďalšie informácie o optimálnom riešení prechodného obdobia.

Pri chove jalovice, aby sa z nej stala dobre vyvinutá a produktívne krava, je dôležitých nielen prvých 6 mesiacov, ale celé obdobie od narodenia do pôrodu. V každej fáze života vašej jalovice sú nutričné ​​potreby odlišné. Plán odchovu Kaliber spĺňa požiadavky vašej jalovice v každej fáze jej života až do pôrodu. Plán chovu Kaliber poskytuje optimálnu stratégiu kŕmenia, ktorá vyhovuje vašej konkrétnej situácii na farme. Vďaka tomu budete s Kaliber plánom správne odchovávať jalovice!

Zistiť viac o chove teliat

Každá dávka pre kravy sa skladá z vlastného krmiva na farme zmiešaného s kŕmnou zmesou, vedľajšími produktami a ďalšími surovinami. Naši poradcovia v oblasti krmív usilujú o vyváženie pomeru vysokej produkcie mlieka zdravým spôsobom. A optimálne využívať dostupné objemové krmivo. Výsledkom bude najziskovejšia stratégia pre Vašu farmu a výkonnosť kráv.

Ak chcete zlepšiť výkonnosť Vašej farmy, musíte najprv definovať svoje ciele. Náš technický poradca vie o kŕmení, riadení fariem a sledovaní výsledkov. Môže vám pomôcť analyzovať váš súčasný výkon a kľúčové parametre, ako je účinnosť krmiva, zloženie krmiva a zdravie vašich kráv. Získate pohľad do toho, ako zlepšiť výkon k dosiahnutiu vašich cieľov.