Kaliber

Odchov teliat, tak aby sa z nich stali jalovice

Odchov teliat, tak aby sa z nich stali jalovice vďaka Kaliber plánu

Ako chovateľ dojníc nepretržite pracujete na tom, aby Vaše dojnice boli zdravé a optimálne produkovali mlieko. O to ide u zvierat s vysokou celoživotnou produkciou. Jalovice s dobrým vývojom skeletu bez veľkých tukových zásob majú vyššiu celoživotnú produkciu. Hovoríme im jalovice, jalovice s Kalibrom!


Plán odchovu teliat - Kaliber

Plán odchovu teliat De Heus Kaliber Vám pomôže odchovať dobre vyvinuté jalovice, znížiť vek telenia a tým zlepšiť finančnú návratnosť Vašej farmy. Tento ambiciózny plán chovu mladých hospodárskych zvierat Vám pomôže dosiahnuť:

  • Nižšie náklady na chov
  • Vyššiu celoživotnú produkciu Vašich kráv
  • Zdravé a dobre vyvinuté kravy
  • Zníženie veku pri prvom otelení
  • Až o 1 500 litrov viac mlieka za 3 laktácie

Produkty podporujúce plán Kaliber pre teľatá

Plán odchovu teliat Kaliber sa skladá z vysoko kvalitných náhrad mlieka a kŕmnych zmesí. Sú špeciálne navrhnuté tak, aby Vašim jaloviciam poskytli v každej fáze presne to, čo potrebujú.

Pozrite sa na produkty Kaliber

Pokrývajú celé obdobie odchovu

Pri odchove jalovice, aby sa z nej stala dobre vyvinutá a produktívne krava, je dôležitých nielen prvých 6 mesiacov, ale celé obdobie chovu od narodenia až po otelenie. V každej fáze života Vašej jalovice sú nutričné ​​potreby iné.

Plán odchovu teliat Kaliber spĺňa požiadavky Vašej jalovice v každej fáze jej života až do pôrodu. Plán odchovu Kaliber poskytuje optimálnu stratégiu kŕmenia a riadenia, ktorá vyhovuje Vašej konkrétnej situácii na farme. Vďaka tomu budete s Kaliber plánom odchovávať jalovice s Kalibrom!


Ako zaistiť, aby ste odchovávali dobre vyvinuté jalovice?

Optimálnym riadením doby odchovu teliat môžete získať produktívny jalovice, čo má za následok vyššie zárobky, zníženú pracovnú záťaž a lepšiu pracovnú spokojnosť. Kaliber plán je navrhnutý tak, aby teľatá boli chované najekonomickejším spôsobom v kombinácii so správnou stratégiou riadenia a kŕmenia vyváženou kŕmnou dávkou.  Tieto metódy môžu viesť k vyššej produkcii mlieka počas nasledujúcich laktácií - až 1 500 kg navyše za 3 laktácie.

Často kladené otázky – Kaliber

Poznáme odpovede na Vaše otázky

Správny manažment mledziva zaisťuje zdravý štart do života Vášho teľaťa. Poskytnutie dostatočného množstva vysoko kvalitného mledziva zvyšuje imunitu a znižuje riziko hnačky a ochorení.

V každej fáze odchovu sa požiadavky na vývoj Vašej jalovice líšia. Napríklad v 1. fáze je dôležité odstavenie od mlieka až po dostatočnom príjme pevného krmiva a vyvinutí bachora. V 2. fáze je dôležitý denný prírastok jalovíc. Rôzne požiadavky vyžadujú rôzne výživové a riadiace postupy.

Príjem štartovacieho krmiva by mal byť aspoň 2 kg, než odstavíte teľatá a prestanete im dávať mlieko. Keď teľatá po odstavení žerú príliš málo kŕmnej zmesi, budú mať nižší rast a väčšie riziko zdravotných problémov.

Na každej farme je často veľký potenciál pre zlepšenie chovu a rozvoja jalovíc. Prostredníctvom postupov správneho manažmentu a správneho výživového poradenstva, produktov sa maximálne využíva rastový potenciál. Vo väčšine prípadov to znamená podobné náklady ale v budúcnosti lepšie vyvinuté jalovice s vyššou produkciou mlieka.