Znižovanie vplyvu tepelného stresu

S UNIKÁTNÝM KONCEPTOM COOLCARE®

Tepelný stres

Tepelný stres zvierat vo veľkochovoch je úplne bežný jav v mnohých krajinách po celom svete a vytvára u zvierat fyziologickú disbalanciu. Disbalancie vedú k znižovaniu ekonomického profitu farmy a to už je správny dôvod na prevenciu a elimináciu tepelného stresu!

Čo negatívne ovplyvňujú fyziologické disbalancie spôsobené tepelným stresom dojníc:

 • zdravotný stav
 • welfare
 • produkciu

Koncept CoolCare®

CoolCare® od De Heus je komplexné a preventívne riešenie vyvinuté spoločnosťou De Heus, ktoré podporuje zdravie zvierat, welfare a reprodukciu na Vašich farmách. CoolCare® znižuje stres spôsobený teplom. Obsahuje široké spektrum nástrojov vrátane manažmentu, výživy a prístupov, ktoré pomáhajú minimalizovať dopady tepelného stresu.

Čo je naším cieľom?

 • Znižovanie vplyvu tepelného stresu na produkciu
 • Zlepšenie Vašej pracovnej spokojnosti a efektivity
 • Udržanie vysokej ziskovosti Vašej farmy
 • Zníženie úmrtnosti zvierat

Aplikácia CoolCare®

Aplikácia CoolCare® je jedným z nástrojov konceptu CoolCare®.

Naučte sa rozpoznávať a zabraňovať tepelnému stresu Vašich zvierat vo Vašich konkrétnych podmienkach. Naša aplikácia Vám sprostredkuje profesionálny tréning, vďaka ktorému eliminujete problémy s tepelným stresom dojníc. A nielen to...

Zaujala Vás naša aplikácia? Potom čítajte ďalej alebo kontaktujte našich špecialistov.

Stiahnite si aplikáciu CoolCare® ZADARMO

Naša aplikácia CoolCare® Vás upozorní na tepelný stres Vašich zvierat ešte skôr, ako začne!

Stiahnite si zadarmo prostredníctvom QR kódu vpravo alebo kliknutím na obrázok nižšie.

 


Bestermine COOLDOWN pomáha dojniciam zvládať tepelný stres

Bestermine COOLDOWN je špeciálne minerálne doplnkové krmivo vyvinuté De Heus, ktoré pomáha dojniciam zvládať tepelný stres. Obsahuje tri rôzne druhy pufrov, uhličitan draselný, ktorý zvyšuje hodnotu DCAD a zmes prírodných éterických olejov. Podporuje bachorovú fermentáciu, zvyšuje žravosť a frekvenciu kŕmenia. Pomáha Vašim dojniciam sa lepšie ochladzovať vďaka prírodným výťažkom, ktoré spôsobujú vazodilatáciu ciev.

S Bestermine COOLDOWN máme niekoľkoročné skúsenosti. Ak máte otázku, neváhajte kontaktovať našich špecialistov pre hovädzí dobytok.


Optimalizujte výkonnosť Vašich dojníc v letných mesiacoch

Aplikácia CoolCare® spoločnosti De Heus dokáže upozorňovať na blížiace sa rizikové obdobie výskytu tepelného stresu vo Vašom regióne. Predikcia výskytu rizika tepelného stresu je založená na vonkajšej teplote a vzdušnej vlhkosti. Tiež môžete nastavovať hodnoty teploty a vzdušnej vlhkosti manuálne. To vám môže pomôcť kontrolovať tepelné podmienky priamo vo vnútri Vašej stajne. V aplikácii CoolCare® si môžete nastaviť rýchlosť prúdenia vetra, ktorý znižuje dopady tepelného stresu na zvieratá. Aplikácia obsahuje ďalšie užitočné informácie o tom, ako eliminovať dopady tepelného stresu na Vaše dojnice.

 • Riešite tepelný stres Vašich zvierat?
 • Zaujal Vás koncept CoolCare®?
 • Potrebujete poradiť s nastavením aplikácie?
 • Máte záujem vyskúšať krmivo CoolDown?